Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nina Dobrev

 
 nina-dobrev-picutres.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nina Dobrev, celým jménem Nina Konstantinova Dobrevová je bulharsko-kanadská herečka, známá pro svou hlavní roli Eleny Gilbertové v seriálu Upíří deníky.

ŽIVOT

Ve 2 letech se přestěhovala do Kanady (Toronto, Ontario). Již od mala se zajímala o tanec, hudbu, gymnastiku, divadlo a herectví. modelingová práce ji zavedla do reklam a odtamtud to už byl jen krůček k filmu. Mezi její koníčky patří gymnastika, plavání, fotbal, tanec, horolezectví, snowboarding, jezdectví. Od svých dvou let žije s rodiči a se starším bratrem v Kanadě. Navštěvovala Wexford Collegiate School for the Arts. Kromě herectví se věnuje tanci, gymnastice, divadlu, hudbě a modelingu.

V roce 2001 se jako 12letá objevila v seriálu Degrassi: The Next Generation. Nejdříve si zahrála ve filmech Daleko od ní (Away from Her, 2006), Hra na rodinu (Playing House), V rytmu stepu (How She Move, 2007). Přelomovým filmem její kariéry se stal televizní snímek s názvem Too Young to Marry (2007), který jí umožnil ztvárnit hlavní postavu. Zde si jí všimli také jiní režiséři a nastartovali její hereckou kariéru. Následoval film Never Cry Werewolf (2008), ve kterém si zahrála s Kevinem Sorbem.

V roce 2008 se objevila v televizním muzikálu The American Mall a v letech 2009–2011 ztvárnila hlavní roli v televizním seriálu Upíří deníky (The Vampire Diaries) nebo jednu z postav ve filmu Pokušení (Chloe). Následovaly snímky Spolubydlící (The Roommate, 2011) a Charlieho malá tajemství (The Perks of Being a Wallflower, 2012).
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář