Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nicki Minaj

 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzznicki-minaj.jpg

Životopis

Onika Tanya Maraj lépe známá pod svým uměleckým jménem Nicki Minaj [nyki mináž], je "rapperka" a textařka z New Yorku. Narodila se na Trinidadu, ale poté se přestěhovala do čtvrti Queens v New Yorku a a vystudovala na LaGuardia High School. Svůj první mixtape pod názvem Playtime Is Over vydala roku 2007. Poté následovaly Sucka Free a Beam Me Up Scotty v roce 2008 a 2009. Poté Nicki Minaj objevil americký rapper Lil Wayne díky kterému podepsala v srpnu 2009 smlouvu se společnostmi Young Money Entertainment a Cash Money Records s distribucí od Universal Motown.

Její debutové album Pink Friday (2010) se stalo komerčním úspěchem a dosáhlo předních pozic v US hitparádě Billboard 200 a pouhý měsíc po vydání bylo oceněno jako platinové společností RIAA (Recording Industry Association of America). Stala se také prvním umělcem který měl celkem 7 písní v Billboard Hot 100 ve stejné době. Její druhý singl z alba "Your Love" prozměnu dosáhl na první příčku hitparády Billboard Hot Rap Songs a Minaj se tak stala první zpěvačkou od roku 2002, které se tento kousek podařil. Stala se také první zpěvačkou zahrnutou na MTV's Annual Hottest MC List.

Život
Narodila se roku 1982 ve městě Saint James,(předměstí hlavního města Trinidadu a Tobaga Port of Spain). Její rodina byla indo-afrického původu. Nicki musela žít do pěti let se svou babičkou, neboť její rodiče toho času hledali nový domov v Queensu. Jednoho dne za ní pak přijela její matka a odvezla si jí sebou do New Yorku.Její otec byl podle jejích slov alkoholik, bral drogy a jednou se dokonce pokusil zabít Nickiinu matku když v domě založil požár.

Minaj navštěvovala Střední školu Elizabeth Blackwellové 210, kde hrála na klarinet. Úspěšně pak absolvovala LaGuardia High School, kde se specializovala na hudbu a divadelní vystupování. Plánovala dokonce na škole i jedno pěvecké vystoupení, ale v den konání ztratila hlas.

Hudební kariéra
2007–09: 
ZačátkyNicki Minaj vydala svůj první mixtape roku 2007. Nesl název Playtime Is Over a vyšel u společnosti Dirty Money Records. Později (červenec 2008) vydala svůj další mixtape nazvaný Sucka Free, pod značkou společnosti Be. V roce 2008 také vyhrála cenu na Underground Music Awards v kategorii Nejlepší zpěvačka roku. Další mixtape Minaj s názvem Beam Me Up Scotty jí vyšel v dubnu 2009 pod společností Trapaholics Records. Beam Me Up Scotty pak zaznamenal kladný ohlas na televizních stanicích BET a MTV. V dubnu 2009 se také objevila v magazínu XXL.

2010-současnost: 
Pink FridayPo boji mezi nahrávacími společnosti nakonec zvítězila Young Money Entertainment. V září 2009 Nicki Minaj prohlásila že s nimi uzavřela kontrakt zahrnující vše od sponzoringu po reklamu. V září 2010 Minaj na Ustream.tv uvedla že název alba bude Pink Friday. Poté, co album 19. listopadu 2010 vyšlo, se objevila i jeho deluxe edice. Obal alba jste si však mohli oficiálně prohlédnout již 15. října 2010.

První neoficilání singl z alba "Massive Attack", vyšel v dubnu 2010. Až v září pak Minaj vydala oficiální singl "Your Love", který obsadil 14. příčku v Billboard Hot 100 a sedmou příčku v hitparádě Hot R&B/Hip-Hop Songs. Minaj pak ve spolupráci s frontmanem skupiny The Black Eyed Peas will.i.am vydala další úspěšný singl "Check It Out". Poté následovaly singly "Right Thru Me" (září 2010) a "Moment 4 Life" ve spolupráci s kanadským rapperem a zpěvákem Drakem (listopad 2010), který je nejúspěšnější písní z alba. V USA poté byl vydán ještě singl "Did It On'em" a mezinárodně i úspěšná píseň "Super Bass".

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář